notsogoodatmathgal32
notsogoodatmathgal32 notsogoodatmathgal32
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop. Each yogurt bar cost $1.75 . Complete the table please!

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop Each yogurt bar cost 175 Complete the table please class=

Respuesta :

klupi
klupi klupi
  • 02-11-2017
2= $1.75
3= $5.25
4= $7.00
5= $8.75
Answer Link
baddieondeck
baddieondeck baddieondeck
  • 02-11-2017
#2. $3.50
#3. $5.25
#4. $7.00
#5. $8.75
Answer Link

Otras preguntas

This Florida town maintains a fully decorated tree year round?
Take a look at the statement below: Fish meal is better than artificial fertilizers. How could this statement be revised to make it a hypothesis? Fish meal is s
y^2+4x-6x-6y+5=0 convert to standard form, find the vertex, focus, and the equation of the directrix line
speeding,peeling out or weaving through traffic are all examples of what
Why were industrial and agricultural surpluses a problem for the US economy?
need help with both questions!
need help with both questions!
what do similar DNA and similar embryonic development suggest about organisms
24x^2 - 45x - 21 = 0
Which type of law refers to decisions made be government agencies? A. Administrative Law B. Constitutional Law C. Criminal Law D. Tort Law