aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Find the exact value of cos (α+β), given π/2<α<π, π/2<β<π tan α = -15/8, sin β = 5/13 I need an explanation on how to do it too. Thank you.
Good morning! Here are some few points:)) ​
Match each inequality with its solutions set
Which is equal to 9 x 8? A. (5 x 8) + (4 x 8) B. (9 X 2) + (9 X 4) C. (5+8) X (4 + 8) D. (9+2) X (94+ 4) Actually answer it
The domain of function f(x) is the set of all integers from 0 to 15, and the range of f(x) is the set of all multiples of 5 from 0 to 75. Part A: Which of the f
CAN YOU PLEASE HELP ME ITS URGENT I NEED IT TODAY I DONT UNDERSTAND
Using the Assignment: Locating the Epicenter, What was the length of the radius of the circle of from the Buenos Aires station? (in cm) Question 1 options: 3.2
I need help ASAP I’ll mark you brainliest if you answer!!
The elements of driving under the influence (DUI) are the same in most jurisdictions. Which of the following is NOT one of these typical elements? A. The operat
Plzodheoeiddudi answer help mee neifjeiekrnofrjrjjfixsodndij quick