zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

relationship between dna rna condons amino acids and proteins
How does the cerebral arterial circle ensure that the brain has a constant supply of blood?
working with graphing and linear equations x-y=-3 or 2x + y = 6
Bairn sells the bowls and plates he makes on his pottery wheel. in which career does he work?
The separate work of broca and of wernicke provided the first compelling clinical evidence that language and speech functions are performed primarily by the ___
A general contractor is constructing a building that requires a concrete foundation that is to be 20 feet by 12 feet and 4 inches thick. if the local home supp
6. The source document should be written in the A. Date column. C. Doc. No. column. B. Account Title column. D. Post. Ref. column. Use the following informatio
Whatever the quality improvement approach, what key concept(s) is/are common between each approach?
The Mughal empire was replaced by the
The mass of the sun is 2.13525×1030 kilograms. The mass of Mercury is 3.285×1023 kilograms. How many times greater is the mass of the sun than the mass of Merc