jessicahenson1978 jessicahenson1978
  • 01-10-2018
  • Mathematics
contestada

Iona's favorite peaches are are $2.50 per pound at the local Farmers Market she bought 3.5 lb of peaches how much did she spend

Respuesta :

alyssa0802 alyssa0802
  • 01-10-2018
$2.50×3=$7.50
$2.50÷2=$1.25
$7.50+$1.25=$8.75
Answer Link

Otras preguntas

It is thought that the Lapita may have originally sailed from _____. China Malaysia Indonesia Taiwan
0.8% of 150 is what number?
One result of the Neolithic Revolution is a) daylight b) Ice Age c) social classes d) Cro-Magnons I thought it would be a. daylight but it doesn't seem right,
you have $100 in your savings account and plan to deposit $12.50 each month what is the linear equation?
_____ are several rules to remember. Which homophone correctly completes the sentence? They’re There Their
does anyone know how to play that game of survival game of darwin and pick traits?
how many times do you need to run to complete 5/6 of a mile
Which organization works to improve payment arrangements and other financial dealing between countries
Briefly explain the difference between irony and foreshadowing.
The number factor of a variable term is called the