monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
What is the electron configuration of helium
What is 2.333333 in fraction form
Heating zinc sulfide in the air causes the formation of
How is carbon dioxide obtained?
What are 2 numbers that when multiplied together you get 360 and when added together you get -96
What is a tonal collage? We learnt it in school BUT I can't remember.
what is perpendicular to y= 3x -9 and passes through the point (3,1)
Genetic crosses Question:A brown coat is dominant to a white coat in cattle. A farmer has a brown bull. How would you determine whether the bull is a heteroz
20% of my money is £2.55 What is 2/5 of it?
If x^5y^4z^2 <0 , which of the following must be true? I xy <0 II yz <0 III xz <0