jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

In an extensive study involving thousands of British children, Arden and Plomin (2006) found significantly higher variance in the intelligence scores for males
Which detail would best support this topic​ sentence? The residents of the retirement home appreciate it when younger people come by to do things with them. A.
solve in attachment .​
find the weight of a body of mass 200kg on the earth at a latitude 30°.(R=6400 km ,g=9.8m/s²,ω=7.27×10⁻⁵ rad/sec)
from an observer o, the angles of elevation of the bottom and the top of a flagpole are 40° and 45° respectively.find the height of the flagpole?​
Mary Kay Cosmetics and Amway sell their products through home and office sales parties, online websites, and social media. Both companies use a(n) ________ chan
Anyone have tips on how to be happy?
a donkey baked 46 pies. 3/23 he ate himself, the rest of the pies he put evenly among 4 plates. how much pies are there in each plate?
A body of mass 450g changes it speed from 5ms¹ to 25ms¹. what is the work done by the body?​
13. The relationship between society and medical profession termed as Social contract;in this social contract,A. Professional grants the society privileges high