rumina8282 rumina8282
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

If 1/2 a pound of walnuts costs $3.25, how much is one pound of walnuts?

Respuesta :

jtwy006 jtwy006
  • 01-11-2018

Answer:$ 6.50


Step-by-step explanation:


Answer Link
zachscrattp074vq
zachscrattp074vq zachscrattp074vq
  • 01-11-2018

1/2 pound of walnuts = $3.25

1/2 + 1/2 = 1

$3.25 + $3.25 = $6.50

Your Answer is $6.50

Answer Link

Otras preguntas

: Write a detailed note on introduction of independent Television.
All of the following are good reasons to consider food journaling EXCEPT assessing the need for a crash diet changing individual eating habits improving meal pl
(b) State the unit of volume in S.I. system and define it. 4.​
helpp + can u add an explanation on how you got the answer? thanks!
Referring to your notes and the provided documents, write a two- to three- paragraph essay that describes how the primary-sources from Task 1 make their respect
Find the area of the region bounded by y=1/x^2, y=4, and x=5. Use any method/
Someone help me!!! Help
If sino= 1/2, and 0° and the larger value of O is __º.
John Deere developed the first _________________ used in America. a. railroad ties c. mechanical sickle b. sewing machine d. steel tip plow Please select the be
Find the nth term of 4,8,14,22