hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

A farmer hauled in 120 bales of hay. Each of his cows ate 1 1/4 bales. How many cows the farmer feed?
Can somoene help me with this question??How might the history of the U.S. have been different if the original thirteen states had been guaranteed a perpetual ma
Write a system of equations with a solution (4,–3)
The length of a diagonal of a cube with edge length 25cm
Write a system of equations with a solution (4,–3)
“The genetic code is universal.” Explain this statement.
Jim’s allowance is $1.20 per week. Stan’s is 25¢ per day. How long will they have to save, if they save both their allowances together, before they can get a m
Can somoene help me with this question??How might the history of the U.S. have been different if the original thirteen states had been guaranteed a perpetual ma
Dominick lives 1 3/4 miles from his school.  If his mother drives him half the way, how far will Dominick have to walk to get to school?
What is biogeography and what does it provide?