cansomeonehelpmeonhw cansomeonehelpmeonhw
  • 03-12-2018
  • Mathematics
contestada

can someone solve this problem

can someone solve this problem class=

Respuesta :

racket
racket racket
  • 06-12-2018
I think B. because 15 times X equals total cost not including fee then you add the 30$
Answer Link

Otras preguntas

After how many months will the service of the two companies cost the same.
The cost of mailing a first-class letter is $0.46 for the first ounce and $0.20 for each additional ounce or portion of an ounce. Y is the total cost for mailin
In the diagram below, what is the approximate length of the minor arc DE? A. 19.7 cm B. 11.8 cm C. 47.1 cm D. 23.6 cm
Study this image of the process of photosynthesis. What's wrong with the image? oxygen ohlorpohyll Glucose carbon dioxide water O A Sun rays are shown on the ri
Jacob pays $30.40 for 3.2 ounces of steak. What is the price per ounce of the steak?
2. Which statement explains this man's extraordinary popularity during the 1920s? A. His creation of a successful transportation company coincided with the earl
3. Why does Twain finally stand up to Brown?
6CO2 + 6H20 --> C6H12O6 + 602 What is the total number of grams of water needed to make 6.2 moles of CoH1206? 79.5 g 402.9 670.2 g 381.2 g
I hope this picture makes you feel better
Which sentence is written in standard English? Silvio was very salty after I beat him at checkers. Bruce was upset when he found out he was in last place again.