ouwe
ouwe ouwe
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

Plzzz tell me the answer and working out

Plzzz tell me the answer and working out class=

Respuesta :

Dancer5363
Dancer5363 Dancer5363
  • 02-01-2019
1. we know she needs 3 packs of biscuits
2. Shop A you only need to pay for 2 packs
3. Shop B you only need to pay for 2 packs
4. Shop C you need to pay for all three
5. so we know C is out of the option.
[tex]1.90 \times 2[/tex]
so shop A and B will cost the least
Answer Link

Otras preguntas

Choose the best response to the following question. ¿Quiénes son los padres de tus padres? mis primos mis suegros mis abuelos O mis tíos
Help ASAP[tex] \frac{x - 3}{5} = \frac{x + 5}{3} [/tex]Find the value of x​
WHATS 39 X 39 SOLVE THE PROBLEM
5/8 of a number is 175. Find the number
Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. Not all tiles will be used. Match each system of equations to its graph.
A 6-pack of toilet paper costs $5.40.  A 12-pack of toilet paper costs $11.  Which package offers the best price per roll?​
100 POINTS & BRAINLIEST!! In complete sentences, please give one example for each of how driving in rain, snow/ice, and fog can increase the danger and make
How will critical thinking help you "realize potential-the ultimate objective"?
PLZ HELP!T THIS IS DUE TODAY!! I'M RLLY STRESSED!!! 1. What difficult lesson did Jimmy learn about life? Explain. (HINT: This is a theme question, so think abou
please help! im stuck!! :(