lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

f(x)=x^2. What is g(x)?
Which of the following correctly describes the Anti-Federalists' view on ratification of the Constitution? (1 point) - Ratification had to be assured before th
Choose the terms that best complete the sentence. Connections to a (LAN/WAN) tend to be more secure and less likely to fail than connections to a (LAN/WAN).
Where in the universe, there is no erosion, weathering and deposition? Venus Mars Moon Earth
The graph represents the relationship between the amount of money a babysitter makes, m, and the hours the baby sitter works, h. Which function can be used to
Decide whether each statement describes mass or weight. measured in newtons measured in kilograms does not change when gravity changes changes when gravity
What is the slope and Y intercept of Y = -3/4 x -10
14 over 15 divided by 28
What do Heather's new friends think of Melinda? please help
ANSWER KEY FOR MODULE 6 TEST PLEASEE