jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP ILL MAKE YOU THE BRAINIEST Write the ratio for sin A
A major arc will have a measure that is O A. greater than 180° OB. less than 180° O C. equal to 180°
3. Two wires increase in length by the same amount when both their temperatures increase by the same amount, as shown in the diagram. Before the temperature inc
Which angle in the figure is a right angle? A. ∠STU B. ∠TSR C. ∠TUS D. I don't know.
The average Wealth of a person in Richville is $150,000 and the average wealth of a person in Poorville 15 $20,000. Suppose Richville and Poorville combine to f
The main goal of a personal budget is to have income equal expenses have expenses be greater than income have income be greater than expenses create personal sa
A source that is written or created bv a person who experienced an event personally is called a
how was your day tell me bout it why dont ya
The diagram shows two sets of vectors that result in a single vector. 50 m 200 m 100 m R 250 m What are the first two steps for finding the magnitude of the res
It’s geometry… need help solving