jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

20 POINTS! Please help!!! I need it asap
a number consisting of two digit is three times the sum of its digit.if 45 is added to the numbers the digit are interchanged find the numbers​
Students voted on what field trip they should go on. 30 people voted to go to a museum, 25 people voted to go rock climbing, and 10 people voted to go hiking. W
What powers the movements of plates?
An email to your friend about your favorite tv program
Topic : GeometryCan someone tell me what analytic geometry is in 4-8 sentences ?
the mission aims to redirect… A. a plant B. a star C. an asteroid
Based on the data in the two tables, which statements are accurate? check all that apply. Voters who were college graduates were more likely to support clinton
Find the principal square root of 14. If necessary, round your answer to the nearest hundredth (two decimal places).
Which statement regarding the interior and exterior angles of a triangle is always true? An exterior angle is supplementary to the adjacent interior angle. An a