michell282
michell282
04-02-2019
Mathematics
contestada
please help i don’t understanddddd
Respuesta :
slavenkaitlynn
slavenkaitlynn
05-02-2019
Since she already owns one, and they are priced for 2 for a dollar. She would only need to spend $2 dollars to have for and then she will have 5 in total.
Answer Link
dranio
dranio
05-02-2019
Asssssssssssssssssssssssssss
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 28+ )
Otras preguntas
A DVD player with a list price of $100 is marked down 30%. If John gets an employee discount of 20% off the sale price, how much does John pay for the DVD playe
Explain the differences between interpersonal and impersonal communication. Give an example of both types of communication in your explanation.
Becoming aware of the multiple meanings of spoken or written language, such as recognizing metaphors and sarcasm, is __________. A. fast mapping B. multiple wor
list the equations of three limes witha slope of -3list the equations of three lines with a y intercept of 5state the equation of the only line with a slope o
Define recycle, reuse and reduce?
Which of the following statements best explains the effect of the decline of feudalism in medieval Europe? Peasants were allowed some freedom in hopes of secur
simplify: 4 x - -5х + 3x- x+2х - 7х
Can somebody please help me with this question please?
A farmer is comparing the number of eggs laid by two hens. The first hen laid 8 eggs per week for x weeks. The second hen laid 9 eggs per week for y weeks. The
There are six wires which need to be attached to a circuit board. A robotic device will attach the wires. The wires can be attached in any order, and the produc