thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

Which pronoun in the sentence is used incorrectly? Fashion Sense My younger brother Sergio applied for a job selling retail electronics at the mall. Good thing
Which sentence contains a misplaced modifier? a. Then she raised her glove in the air and caught the ball. b. Pitching became appealing to her after she watch
Which activity performed by a chemist is primarily based on an understanding of physics?
You arrive at an intersection with traffic lights that are not working because of a power outage
what is 5 times 2 thirds
Which of the following expressions is not equivalent to: 4(3x2 + 6x) A. 12x2 + 24x B. 2x(6x + 12) C. 6x(2x2 + 4x)
0.34+0.1+0.25 use benchmarks to estimate
What was one of the weaknesses of the sherman antitrust act that made the law difficult to argue in court
You're most likely to pay your county or town taxes in the form of a/an _______ tax. A. income B. excise C. property D. sales
Well I'm such an imaginative kind of person, and the story is really made me so tempted to read the last page of it to know the end. The blinds have a limited i