Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

what word or phrase best completes the sentence? Kevin and Kali roll their eyes when Grandpa Joe announces he is going to tell a story ___ they listen to him an
A 99-m-long wire carrying a current of 4.1 a will be accompanied by a magnetic field of what strength at a distance of 0.056 m from the wire? (magnetic permeabi
(06.01 MC)What is the value of the expression 2 + 32 ⋅ (4 − 1)? 24 29 33 37
Who is the first president of India
Who first discovered proteins and how?
Discuss (in 1-2 paragraphs) how you have used Spanish for personal enjoyment and enrichment (e.g. you might discuss how learning Spanish has helped you unders
notes on isosceles triangles, base angles and notes on the diagonals thanks :D
What happens in meiosis I that doesnt occur in meiosis II?
There are 8 ducks swimming in a pond. If 6 have green wings and 2 have blue wings, what fraction of the ducks have blue wings?
Given the Arithmetic series A1+A2+A3+A4 A 1 + A 2 + A 3 + A 4 8 + 11 + 14 + 17 + . . . + 68 What is the value of sum?