Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

WILL TIP IF RIGHT Why is it necessary for meiosis to produce cells with fewer chromosomes? A. Asexual reproduction r
Need help on french 25points!
1. The purpose of this exercise is to provide practice using the LINGO or Excel solvers. Find the values of X and Y that minimize the function Min X 2 - 4X + Y
The shoes floated low in the water, while the ducks floated high in the water. how could this fact have changed the course and speed of both the shoes and the d
Fill in the blanks with the correct spanish words: "la muchacha _______ no es tan
What organelle is believed to have once been a free living prokaryote that moved into our cells and became a permanent guest? Select one: a. mitochondria b. nuc
Rewrite the sentence using an absolute phrase for "he wanted a car"
{worth 40 points plz help c:} The following paragraph describes what some may consider to be a typical North American tourist. It reflects one opinion only. It
Based on what you know about suffixes, what does -tion mean? State of being Related to Quality of Toward
Sales on credit are immediately counted as cash receipts?