lunajacqueline97 lunajacqueline97
  • 03-07-2019
  • Mathematics
contestada

seven friends go to the store and each wants a drink if each drink costs $2 how much was the total bill

Respuesta :

zoe112193
zoe112193 zoe112193
  • 03-07-2019

Answer:

7 friends multiply $2

Its product is: $14

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How to solve for w in V = lwh
The half life of protactinium 234 in its ground state is 6.69 h. What fraction of a given amount remains after 26.76 h
the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81
Complete the chemical formula: H 3 O + + OH -
Define the terms, symbol and logo. Think about how they are similar and/or different
how to solve integral of sec x ?
(03.02 MC) Cambia el verbo en negrita y escríbelo en el presente perfecto. Change the verb in bold and write it in the present perfect. Mariana, ¿nunca viste
What are the first 4 terms of the arithmetic sequence in the graph? Enter your answers in the boxes. ___ , ___, ___, and ___
A grocery store sells a bag of 5 potatoes for $2. What is the unit cost if each potato in the bag
Describe the colossal head that was built by the Olmec and why they were built.