sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

how many books did Harriet beecher stowe write?
Is STM semantically or acoustically encoded??
An ant sits on the back of a mouse. The mouse carries the ant across the floor for a distance of 10 meters. Was there work done by the mouse? Explain.
why did  the volcano explode
A car that travels from point A to point B in four hours, and then from point B back to point A in six hours. The road between point A and point B is perfectly
What challenges did the californios face?
Tear is to sorrow as smile is to
What is 68 divided by the square root of 4
What challenges did the californios face?
What do Frederick Douglass' words "America reigns without a rival" mean?