citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

how does victor frankenstein describe his family life and upbringing and his interests? who are his closest companions?
What are the whole steps to get the answer for 4x -6=x +9?
describe the purpose and function of recording the start and stop time for anesthesia services.
Explain bulk gaining industry
Read the conclusion about “The Beginnings of the Maasai,” and then answer the question.One purpose of “The Beginnings of the Maasai” is to explain the weather.W
Can someone please help me on number 11?
One wave per second is a definition of one
Consider the data set on the number line. Determine the interquartile range. A) 11 B) 17 C) 22 D) 25
At school baje sale a total of 40 cupcake and muffins were sold. The total number of cupcake sold was four more than twice the number of muffins. How many cupca
Why wasn’t the Nebraska territory such a debated area like its counterpart Kansas?