TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

The symbiotic relationship between a flower and the insect that feeds on its nectar is an example of a. mutualism because the flower provides the insect with fo
Three vertices of a rectangle are given. Find the coordinates of the fourth vertex. (2, 5), (6, 1), (4, –1) A. (0, 2) B. (0, 3) C. (1, 3) D. (1, 4)
identify solar wind nuclear and tidal power as nonrenewable or renewable energy resources. Explain your answer.
According to modern atomic theory, it is nearly impossible to determine an electron’s exact a. color. c. charge b. position. d. mass.
England believed her colonists had duties and responsibilities as citizens of the British Empire. True False
explain how you can use reasoning to compare two fractions with the same denominator
va rog cei care vorbesc limba romana ajutati-ma! ce inseamna :Nominativ, Genitiv, Dativ, Acuzativ?
PLEASE ANSWER ASAP HELP PLEASE I BEG YOU What beliefs do Buddhism and Jainism share?
Is there anything to worry about when it comes to the wisdom teeth surgery? Can you really not wake up from surgery?Please help I have surgery Thursday.
What is ''shatter'' drug?