sulinskid sulinskid
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

3.18 lbs peaches at $.99 and 1.35 lbs at $1.09 and 1.98 lbs at $1.19. How much is the bill

Respuesta :

jennaalexisposey
jennaalexisposey jennaalexisposey
  • 03-11-2019

Answer:3.27

Step-by-step explanation:

The bill would be the sum of all the costs. So .99 + 1.09 + 1.19 = 3.27

Answer Link
jamsin75
jamsin75 jamsin75
  • 03-11-2019
The bill would $3.27
Answer Link

Otras preguntas

Find the distance an airplane travels if it goes 400 miles per hour for 3 hours
What is a joining word called?
Which of the following is not a danger of blogging A. Cyber bullying B. Slander C. Gossip D. staying connected with an old friend
what is an example of an event that caused long-term historical events
Explain how lines latitude and longitude help people find locations on earth.
Buddhism spread quickly because of _____.
what is the answer of 10 minus -3
Asking the question “Why is this true ” is a good way to generate _____________. a. supporting materials b. a thesis statement c. main ideas d. a conclusion
Dahlia has just enough money to buy either 6pears and 20oranges or 12oranges and 11pears. A pear costs $0.80. How much does an orange cost?
This structure is the physical location at which the coordination of information and resources to support incident management (on-scene operations) activities n