iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

A solution of hydrogen peroxide, H2O2, is titrated with potassium permanganate, KMnO4, according to the following equation: 5H2O2 + 2KMnO4 + 3H2SO4 = 5O2 + 2MnS
What's the other word a weak or lifeless feeling
what do I do to figure out this problem:3x+8=26+x
Liz wants to drink 1.5 litres of water each day. She buys the water in packs of 6 bottles. Each bottle contains 0.5 litres of water. How many packs of water do
write in decimal form fourteen and eighty-Four hundredths
I figured out the 1st question but I do not understand the second one...please show me step by step! Thank you!
example of onomatopoeia in the seven ages of man
Your friend is asked to differentiate between evaporation and boiling.what questions could you ask to make him to know the difference between evaporation and bo
How would you call in other words to scold or punish severely
I figured out the 1st question but I do not understand the second one...please show me step by step! Thank you!