abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

If a bank offers to double your money in 8 years, what is the effective rate of interest? ​
What was The New Deal? Identify 2 New Deal programs that impacted New Mexicans, and fully explain how each program helped New Mexicans during tough economic tim
Has anyone taken the Harry Potter and the Order of the Phoniex Accelerated Reader Quiz? I really need help
When a sentence has more than one subject, they're called? Complex subjects Multiple subjects Simple subjects Compound subjects
Select the correct answer. Rachel found some lumps in her breast. She immediately decided to undergo a diagnostic test for breast cancer. Which diagnostic proce
12 What is the solution to this equation? -12x-7 = 53 Record your answer and fill in the bubbles on your answer document. Be sure to use the correct place value
State a reason why antacid should be taken when we suffer from indigestion
make it passive:does the price include lunch?​
I need help with this question really confused
How many faces does a solid with 8 vertices and 12 edges have? 8 12 6 22