stevenmartinez2008
stevenmartinez2008 stevenmartinez2008
  • 01-01-2020
  • Mathematics
contestada

Olive Oil costs $8.70 per liter. A restaurant owner buys 5.6 liter of olive oil. How much does the owner pay?

Respuesta :

lucia1209
lucia1209 lucia1209
  • 01-01-2020

Answer:

$48.72

Step-by-step explanation:

5.6 liters x $8.70 per liter= $48.72 total cost

Answer Link

Otras preguntas

Help I have no clue what to do
What happens after Barbara Frietchie takes up the flag the men hauled down? O She becomes bowed over with age. O She sets the flag in the attic window. * She ri
Which of the following should NOT be included in anemergency kit?A. Gallon of waterB. Non perishable foodC. FlashlightsD. Fresh fruit​
Imagine that a biologist deposits 50 isopods on the surface of the leaf litter in a forest. the back ofeach isopod is marked with a dot of paint for identificat
Epic Electronics recently launched a program to evaluate the relative levels of skills, education, and training needed to perform various jobs. Based on the res
Please help with this!!:
What will be the end product for each electrode after electrolysis if the solution is concentrated aqueous sodium chloride ?​
A light year is a measurement of
Ralph Ramsey insured his car with Allstate Insurance Co. He also owned a house on which he maintained a homeowner’s insurance policy with Allstate. Bank of Amer
Quick math question....