sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Convert the number in scientific notation to standard notation. [tex]1.8 * 10^6[/tex]
Imagine that you and your friend had promised to meet each other on a particular day at a venue suggested by your friend. You travel all the way to the venue an
Certain articles in the Indian constitution are not suitable for the present century”- Do you agree? Why?
what are differences between Ram and Rom?​
Consider all seven-digit numbers that can be created from the digits 0-9 where the first and last digits must be odd and no digit can repeat. What is the probab
Which equation can be used to solve for xxx in the following diagram? Choose 1 answer: Choose 1 answer: (Choice A) A 2x = 4x2x=4x2, x, equals, 4, x (Choice B) B
Answer it ....the question is in the pic​
Gerald is constructing a line parallel to line l through point P. He begins by drawing line m through points P and Q. He then draws a circle centered at Q, whic
prove that A + ĀB = A + B using 1) boolean basic laws and 2) truth table​
Sasha's bank account earns 4% simple interest. How much must she deposit in the account today if she wants it to be worth $1,000 in 5 years?