issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

Reagan surveyed a number of her classmates about what time they usually go to bed. Of the fifteen classmates she asked, nine said 10 p.m. What percent of the st
1. What do a republic and a direct democracy have in common? A. ruled by a single political party B. ruled by the people C. a small group of leaders D. a sing
The price of chance reduced $6 per week for 7 weeks, how much did the price of the change change over the seven weeks
A sentence using terminal velocity
How do you solve this question-5 - 9 - 13
The ATMOSPHERE is composed of the _____________ surrounding the Earth. A. soil B. vegetation C. water D. air The _______________ is composed of all livi
Patrick drove 220 miles to his grandmothers house. The trip took him 4 2/5 hours. What is his average speed in miles per hour.
What does coca-cola stand for? does it mean the same thing to everyone? explain?
ASAP HELP! Which geographic feature exposed the mauryah and Gupta empire to invasion. A- Brahmaputra river. B- Deccan Plateau. C- Hindu Kush passes. D- thar
What is a polynomial