26saria 26saria
  • 02-03-2020
  • Mathematics
contestada

3 ice cream cones cost $8.25. At this rate, how much does 2 ice cream cones cost?

Respuesta :

lydiafitte5
lydiafitte5 lydiafitte5
  • 02-03-2020

the answer is 16.5

Step-by-step explanation:

Answer Link
pompomlover06 pompomlover06
  • 02-03-2020

Answer: $16.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did the Turks come to topple the Byzantine empire?
what does the surface area represent in a cell
What phylum has animals with soft bodies, and most of them have shell-like coverings?
how can you tell the difference between additive comparison and multiplication comparison
What is being personified in the following passage? Fear had settled over the city.
Questions 1. Calculate the molar mass of an element. 2. Calculate the molar mass of a compound. 3. How do you determine the number of protons, electrons and neu
Questions 1. Calculate the molar mass of an element. 2. Calculate the molar mass of a compound. 3. How do you determine the number of protons, electrons and neu
The crew on fishing boat caught four fish weighing a total of 1092 pounds. The tarpon weighed twice as much as the amberjack and the white marlin weighed twice
How many counting numbers are between 30 and 65, not including 30 and 65?
Samuel used 1/5 of an ounce of butter to make 1/15 of a pound of jelly. How many ounces of butter are needed to make a pound of jelly.