lysa2388
lysa2388 lysa2388
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

which unit rate is the lowest price per ounce?

choice A: 25 oz for $3.49
choice B: 40 oz for $4.79

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-04-2020

Answer:

Lowest price is choice b

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a plant pigment that absorbs sunlight
Tomas correctly spelled 18 out of 20 words oh his last spelling quiz. What decimal represents the portion of the words that Tomas spelled correctly?
how to get rid of blocked ears
what does exploitation mean
what does exposition mean
what is 8.525 rounded to the nearest hundredth
tectonic plates definition
How do u multiply 1.75 times 35?
quantity supplied definition
Between 0-99 the greatest number of prime numbers end in which digit 0,1,2,3,4,5,6,7,8 or 9