emaan99 emaan99
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

A shop sells fruit. Chen buys 2 apples and 3 bananas. He pays £2.35. How much is one banana.

Respuesta :

angelina200604 angelina200604
  • 02-04-2020

Answer:

45p a banana

Step-by-step explanation:

2+3=5

235/5=45

Answer Link
tarleyfrida120
tarleyfrida120 tarleyfrida120
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One banana cost 1.10

So the price for one banana cost 55p

Answer Link

Otras preguntas

Pls help I don’t understand this
1. Which term completes the following description? _
Who wACTHES My hero acdimea
New York and Denver are in different time zones. When it is noon in New York, it is 10:00 a.m. in Denver. At 2:00 p.m. in New York, a train departs, and it arri
You want to ctegsosit $15,00na bank at an interest rate of 7 percent per year What is the uture vale of this money after three yes? tuture value P+) present val
During the Columbian Exchange, what kind of goods were traded from the Americas to Europe, Africa, and Asia? A. olives, grapes, and coffee beans B. wheat, rice,
molar mass for NiI2 Please help
There are 20 students in a math class who have brown hair. This represents 80 percent of the students in the class
"Common Sense" helped many readers understand and agree with the A. Patriots B. British Parliament C. Loyalists
as a teacher, how can you help provide your students a favorable environment at school?​