ambertheqt ambertheqt
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math! Please help :)

6th grade math Please help class=

Respuesta :

Beardington Beardington
  • 01-05-2020

Answer:

2.50$

Step-by-step explanation:

4 / 8 = 0.5

0.5 x 5 = 2.5

Answer Link
emmanuelobe7 emmanuelobe7
  • 01-05-2020

Answer:

2.50

Step-by-step explanation:

basically, the price will always be half of the amount of apples

Answer Link

Otras preguntas

What rules does Jonas's father disobey
how can I use multiple representations to indicate positive and negative values
What is a distinct factor in math?
What motivated Europeans to begin looking to distant lands?
do you guys what's 5y/3=20
how do solve 21s=3 ?
3312 divided by 48 long division
Calculate the number of moles 2.25 g of Na2CO3  0.800 g of NaOH  17.75 g of Na2SO4
what is the place underground where plates start to slip called.
A bus on a regular schedule takes 3 1/4 hours to reach its destination. The express bus takes 2 1/2 hours to make the same trip. How much travel time can be sa