answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

Calculate the average atomic mas of an unknown element that has two naturally-occurring isotopes. The first isotope occurs 75.47% of the time and has a mass of
7/16 divided by 2 3/8
What type of silicate mineral is olivine? A.chain B.sheet C.framework D.independent tetrahedral
what would the phrase "twice the sum of a number and three" look like as a variable expression? 2(2n−3) 2(n 3) 2 (2n 3) 2n 3
Which of the following areas is included in the Ring of Fire? Alaska St. Lawrence River interior plains Appalachian Mountains
convert 87 degrees to radians in terms of pi
Which is the main difference between the organization of a narrative text and an expository text? A narrative text organizes its events around a plot while an e
write 5/2-in standard form
La rutina de Perla Fill in the blanks with words from the box. despertador entonces le molesta nada pantuflas se cambia se cepilla se maquilla se si
Whats the answer for both