josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me pleas I don’t understand

Help me pleas I dont understand class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$1.59 per gallon is the answer

Step-by-step explanation: You simply need to divide 12.72 by 8. that will give you 1.59. So the answer is the bottom right answer, which can be read as $1.59 per gallon.

Hope all of that makes sense! :)

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following are exterior angles? Check all that apply. A. <3 B. < 2 . C. <6 D. <4 E. <5 F. <1
which lines from sonnet in primary colors"" by rita dove provide an example of a rhyme?
Graph a linear function with a slope of –2 and a y-intercept of 7.
Une femme et un garcon​
brainly after 12 hours, what would be the difference in the number of signs that each friend has made?
How are barrier islands formed.
A 50 kg pitcher throws a baseball with a mass of 0. 15 kg. If the ball is thrown with a positive velocity of 35 m/s and there is no net force on the system, wha
How many unpaired electrons in ge.
Under what type of ownership is the property considered owned 50-50 for estate tax purposes and passed automatically to your spouse at your death? Question 20 o
Anne was only allowed to bring a few things when her family went into hiding. Imagine that you were going into hiding in a place with no phone service or Intern