vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Does every state always have the same number of representatives why or why not
Can someone tell me a disaster that happened in America in the ocean (besides Deepwater Horizon). Thanks!!
how would you solve it. I know the answer already. my problem working it out. 4b/2 + 3 = 11 + b.
Type the correct answer in the box. Round your answer to the nearest whole number. The mass of Venus is 4.87 × 1024 kilograms, and the mass of Jupiter is 1,898
Which agency was created as a result of the National Security Act? A) Federal Bureau of Investigation B) United States Treasury C) Central Intelligence
¿_______ está rota la bicicleta? Por qué Cuál Quién Cuántos
A car travels 354 miles on 11 gallons of gasoline. The best estimate of the car’s miles per gallon is:
After an ems run, your partner suggests you write down vital signs differently than the ones obtained
8 men and 6 women arrive separately in a random fashion to a meeting. What is the probability that the first 4 people to show up are men?
A reaction produces 0.819 moles of h2o. how many molecules are produced?