1217ainaraasanchezbt 1217ainaraasanchezbt
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

A pack of 6 waters costs $5.10. How much does 1 water cost?

Respuesta :

TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 01-06-2020

So each bottle of water costs $0.85

look at the attached picture

Hope it will help you..

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link
billybobbybrown87 billybobbybrown87
  • 01-06-2020

Answer:

85 cents

Step-by-step explanation:

divide 5.10 by 6

Answer Link

Otras preguntas

pls answer my LIFE is on the line
1.43 x 10 to the 9 power
rs. Young is buying tshirts for her students in a class. There are 24 students in her class. Each student will pay $9.50 for their shirts. During the first week
Which is not a symptom of shock A. Pale or clammy skin B. A really fast or slow pulse C. Loss of hearing D. Confusion and trembling
Please answer the question I that picture ASAP, I will give brainiest!!!!
Partially completed goods that are in the process of being converted into a finish product are defined as Select one: A. conversion inventories. B. work-in-proc
HELP ASAP! TEST DUE VERY SOON! Read and match each sentence with the impersonal expression that best fits the meaning or intention of the sentence. Match Term D
Elephants have trunks is what type of epistemology statement?
The power 9^2 is equivalent to 81. What is the value of 9^-2?
Which best explains the statement "It has no definite volume”? Its atoms can widely spread out. Its atoms stay closely packed. It’s highly viscous. It’s highly