myfeelsxlol myfeelsxlol
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math :) ...

6th grade math class=

Respuesta :

hohalena
hohalena hohalena
  • 02-06-2020

Answer:

Question 1) $0.08 per oz

Question 2) $0.09 per oz

Step-by-step explanation:

You have to divide the price by how many ounces there are.

$1.92 / 24 = $0.08

$1.35 / 15 = $0.09

Answer Link
joshuaamachee365BanB
joshuaamachee365BanB joshuaamachee365BanB
  • 23-06-2020

Answer:

0.08.

0.09

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

it is recommended that an adult drink 64 fluid ounces of water every day. josey has already consumed 700 milliliters of water. How many more liters should he dr
how did Islam change the way the ghazu worked?
Quartz, gold and calcite are examples
5 arguments for and against the death penalty
Use a transformation to solve the equation. d – (–17) = –14 A.d = –31 B.d = –3 C.d = 3 D.d = 31
find the range from 54 to (-13)
unemployment is an example of which of the following? A.inflation risk B.personal risk C.income risk D.intrest risk
what is 45 divided by two thirds
how do you say Avery in spanish.
what is 150% of 18 ?