itsliluzivertWOAH
itsliluzivertWOAH
01-10-2020
Spanish
contestada
pls help w this work
Respuesta :
ClapThat
ClapThat
01-10-2020
Answer:
1) Vivo
2) Vivimos
3) Viven
4) Vive
5) Vive(present) or Vivio(past tense)
6) Vives
Answer Link
majitohuitron
majitohuitron
01-10-2020
Yo vivo en la calle Bolivar
Nosotros vivimos en una casa
Mis abuelos viven en la misma casa
MI amigo vive en una casa en la misma calle
MI hermana vive en un apartamento
¿Donde vives tu?
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
Otras preguntas
justin wants to buy shorts that cost $35 and some shirts that are on sale for $22 each. He has $95 to spend. Write an inequality to find the number of shirts he
Choose the sentence below with the correct punctuation. * 1 point A puppy would be an even better gift. If I hear, Bark! Bark! from one of the boxes, I'll melt
10 POINTS !!! Why is it risky to build something whose natural frequency can be matched by external vibrations?
what is 3085 divided by 2 with the remainder
How did the emperor slowly lose power at the end of the Heian period? He began to lose the support of the samurai. O The daimyo lost their support from the peop
Determine the quotient of 1 and 2 over 3 divided by 4 over 5. 1 and 1 over 3 1 and 8 over 15 2 and 1 over 12 2 and 5 over 6 plz help!!! Asap
3. People may need short-term oxygen therapy for and
Ben spent $430 this month and earns 2% cash back. How much cash back 2 points will he receive? *
An 8-ounce bottle of lotion costs $4.50. Find the Unit Rate. hint: What is the cost per ounce?
An average scanned image occupies 0.5 megabytes of memory with a standard deviation of 0.2 megabytes. If you plan to publish 80 images on your web site, what is