ales196
ales196 ales196
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

$27 for 12 avocados HELP ME PLZ 14 POINTS

Respuesta :

Omgkitkat2009 Omgkitkat2009
  • 01-10-2020
Well, if you are asking how much is for each avocado, then what I did is I divided 27 by 12 and I got 2.25
Answer Link

Otras preguntas

how to simplify 81 1/2
The Virginia Company wanted to find a route to the Pacific Ocean in order to trade with
which digits can replace the _ to make a true statement?
Mark each statement if it describes early humans. A. Hunter-gatherers ate berries and nuts as part of their diet. B. Early humans used fire only for cook
A can of fruit contains 3 1/2 cups of fruit. The suggested serving size is 1/2 cup. How many servings are in the can of fruit?
unit rate $7.95 for 5 pounds
Archaeologists believe Vinland was located on what continent?
Which of the following is a correctly written compound word? A. Thirty one B. Quickly-running C. Self-evident D. Spur of the mom i think its c
After 30 baseball games, A Rod had 25 hits . If after 100 games he had 80 hits, what is the average hits per baseball game.
How could professional football players use technology to better understand their health?