micah3544 micah3544
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 5 cans of peas at the Town Market for $3.90. You can buy 10

Respuesta :

JayV2005
JayV2005 JayV2005
  • 02-10-2020

You can buy 10 for $7.80

$3.90 × 2 = $7.80

Answer Link

Otras preguntas

Emma uses a 250-meter roll of crepe paper to make steamers. How many dekameters of crepe paper does Emma use?
The principle difference between point source and nonpoint source water pollution is _______. a. whether the pollution is organic or inorganic b. the number of
how many times do you need to divide 3055.9 by ten to get 30.559
Determine the part of speech for the italicized word in the sentence below. The pink pig clapped (wildly). adverb interrogative noun adjective verb
how did Hollywood ten demonstrate the nations anti-communist hysteria
Which point of view allows the narrator to see into the heart and mind of only one character at a time? A. first-person B. third-person limited C. third-person
Most House business is conducted within the Committee of the Whole because this arrangement A. ensures cloture. B. prevents filibusters. C. doesn't require a qu
In the early 19th century, Americans sought to resolve their political disputes through compromise, yet by 1860 this no longer seemed possible. Analyze the reas
Can being sick make your heart race?
Enter the value of p so the expression 5/6-1/3nis equivalent to p(5-2n).