ciarnkanode58 ciarnkanode58
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

3 candies cost 90 cents. What is the cost of a candy? Let x be the cost of a candy.

Respuesta :

samwttf samwttf
  • 02-10-2020
one piece of candy costs ¢30 each.
x=.30
Answer Link

Otras preguntas

Rachel babysits the michaelsons kids on saturdays for 4 hours and is paid 12.50 per hour on sundays she babysits at the smiths for 4 hours is paid 14.50 per hou
Need help with these questions. Please hurry need the answers thanks
Need some help with this one
Cite (in Chicago style) two primary sources you find, either linked to your course or on the Internet, and two secondary sources. Describe why a historian would
The capacity of a small bottle of glue is 185 milliliters. How much glue is there in 3 bottle?
Please help me with this . I don't understand it
Communication among cells is required for the coordination of body functions. Cells are able to communicate with each other mainly through nerve impulses and ho
Which shows two expressions that are equivalent to (-7)(-15)(-5)? A.(-7)(-75) and (-1)(525). B.(-1)(525) and (35)(-15) C.(35)(-15) and (115)(-5) D.(-1)(525) an
Which expression is equivalent to the expression shown? HELP ASAP
what is 1/9 as a decimal