gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

explain 5 significance of rocks​
Determine which base will work to deprotonate each compound in an acid/base extraction. Benzene ring with a carboxylic acid on one carbon and a methyl ester gr
Based on the excerpt, which question would be the best interview question to ask Rikki-tikki? A.How did you distract Nagaina to take her attention away from th
On March 1, 2020, the Teal Company received a $45,000 payment for annual magazine subscriptions (the subscriptions run from the March, 2020 edition through the
Which of the following is TRUE of the Residents' Bill of Rights? O Overrides a patient's civil rights O Promotes independence and self-determination O Permits a
a student standing in an elevator at rest notices that her pendulum has a frequency of oscillation of 0.5 Hz. a. what is the length of the pendulum's string? b.
I tried... and i still dont know. So please help me ....
Da question is in the photo below I I v
I need help PLEASE ?????!!!!!!
Which word can be a noun or a verb? Play Drama