litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME I AM NOT VERY GOOD AT MATH
Exchange of ideas between societies leads to a cultural change.​
Please help I need help
Which of these is an example of a compound sentence? Select one: Everyone laughed at the movie, except for me. Cindy and Judy went jogging. We looked all over t
List five characteristics of the Victorian Era​
Compare and contrast the applications and benefits of circle graphs and bar charts
How is the concept of an all-female spacewalk introduced in the text?: The author gives specific details about the spacewalk. The author uses an anecdote from
One of the accomplishments of Indian civilization was a) Cell phones b) The printing press c) Credit cards d) Medical advancements (setting of bones)
The Proclamation of 1763 angered the colonists because…
which TWO of the following quotes best support the answer the part A puritan laws and character