bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In some cases the epiphyseal plate of the long bones of children closes too early. what might be the cause
It takes 26.8 mL of a 0.0700 M NaOH standard solution to neutralize a 250 mL sample of lactic acid (C3H6O3). What mass of lactic acid was dissolved in the sampl
import java.util.Scanner; public class Grade { public static void main (String[] args) { // Declare constants final double IN_WEIGHT = 0.6; // in-cla
what is the function of the Endoplasmic Reticulum
Solve for x. y=7x−7z−9
From the origins of the human species some 3 million years ago until about the year 1800, most people in the world lived in which type of societies
Answer Choices: A. 70 degrees B. 50 degrees C. 110 degrees D. 60 degrees
You use DDL to create, modify, and delete the ___________________________ of a database.
Indus River Valley-2600 BC (What did people do for a living? What sorts of activities form the livelihood of people?) PZ PLZ PLZ PLZ PLZ!!!!!!! HELP ME
Christopher's mother tells her friend that she does not understand why he is so moody and changeable. christopher is most likely in