adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x?
Cuba has all of the following EXCEPT:
DONOW!!!!!!!!!!Which of the following is not a common tropical disease? Group of answer choices Malaria Ebola Hookworm Scurvy
. How do the bases bond together? A bonds with _____ G bonds with _______
(20 points) pls help Use the map below to describe the type of weather the town at the arrow will be experiencing in the next few hours.
The decision-making model includes which of the following steps? A. Brainstorm possible actions to take B. Create a personal mission statement C. Specify you
The radius of a sphere is 6 units. Which expression represents the volume of the sphere, in cubic units? O ¾7(6)2 • 57(6)3 0 -(12)2 5a(12)3
what effects have computers had on the practise?​
Which one is it?Btw this is a Math Question.
Who are the Japanese Gods?