ahanafaunoy ahanafaunoy
  • 01-11-2020
  • English
contestada

It costs $3.99 for 25 fl. oz. of detergent or $6.99 for 90 fl. oz. Which is a better buy?

Respuesta :

cjanice2020
cjanice2020 cjanice2020
  • 01-11-2020

Answer:

6.99 for 90 fl. oz

Explanation:

If you find how much it is for just 1 fl. oz. for each price then you can see that 6.99 for 90 fl. oz is a better deal.

Happy Halloween!

Answer Link

Otras preguntas

what happened to the loyalists property after the revolutionary war was over
Evans uncle gave his money for his birthday. He puts half of the money in his savings account,spend 1/5 of the money on bubble gum to share with his friends,and
i am in 5th grade. jorrod's sports card holder can hold 9 cards on each page. how many pages will jarrod need if he has 75 sports card.solve using models. expla
I need to convert this to scientific notation 13,562,600,000,000.00
during the lunch break a deli sold 36 large sodas if the ratio of large sodas sold to small sodas sold was 4 : 1 how many small sodas were sold
The value of 7 in 67908 is blank times the value of 7 in 74702
how a convection current can enable a hawk or eagle to soar upward without flapping its wing
Similarities between dance drama and other forms of drama
what is 5,900 round to the nearest thousand
20 is what percent more than 5 ?