willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
We all enjoy participating in recreational sports from time to time, but while some sports are safe, others can be very risky. Think about a sport or activity y
A new customer wants to open an account at your firm. When you ask him for a street address, he tells you that he will be moving soon to a different apartment c
The gene for a certain syndrome is present on a Y chromosome. A man carries the gene for this syndrome. Which of the following is true about the inheritance pat
expand the equation 7(d+2)-3(1-4d)
The famous experiment of Ivan Pavlov where he researched dogs and their responses to stimuli was designed to evaluate this type of learning. Question 23 options
TEN POINTS!!!! if f(x)= 2x-6 and g(x)=x^3,what is (g o f)(6)?
what is the unit of time
"Suppose a firm wants to take advantage of an upward-sloping yield curve. If the firm believes that interest rates will stay constant and it wants to use the cu
You arrive in Montreal with $420. How many Canadian dollars can you buy? Currency Dollars per Foreign Foreign per Dollar British pound 1.414 0.7072 Canadian d
What is the slope of the line represented by the equation f(x) = -3x + 7? A. -7 B. -3 C. 3 D. 7