C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

LessonNavigatorPrintFeedback5. what is the volume of the cube?9 in9 in
Which is the most formal kind of functional writing? writing a letter to the editor creating a list of terms to study writing a text message taking a phone
Solve 3x2 + 12x = 3.
Helpp..... How did the Roman Republic was able to conquer and expand their territory? How did the Republic eventually become an empire?
Help me answer complet!!
How does the circulatory system work together to keep your body healthy and maintain homeostasis?
Which statement does not accurately describe Justinian's Code? A. It helped unify and strengthen the Byzantine Empire. B. It set up two systems of laws; one
Which of the following expressions is equivalent to 6 - (-5)? a. 6 - 5 b.6 + 5 c.-6 + 5 d.-6 + (-5)
Rewrite 0.8 as a fraction in simplest form.
Please help :) .......