Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Brent wants to know what is 5 x 1/2
The term for a fertilized egg that has begun cell division but is not yet a fetus is
Scrub a dub toothbrushes are $4.00 each. There is a 10% discount, but there is also a 6% sales tax after the discount is applied. What is the new price after ta
what is being converted during photosynthesis
What does a comparison show? (5 points) a)How two things separate b)How two things are similar c)How two things conflict d)How two things are dif
Write structural formulas for all of the possible structural isomers of n -hexene that can be formed by moving the position of the double bond. only consider t
HELP!!!!!!!a system of equation is shown below 6x - 2y equals 3 . and 5x + 3y equals 4. would you solve by substitution or elimination? and why
Noble gases are the most reactive elements on the periodic table. A. True B. False
Find the area of a square with a side length of 1/4 in.
Why didn’t the United States accept as many German news as it might have ?