kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

What happens when two tectonic plates move away from eachother.
Micah’s bill for dinner was $35.50. He left the server an 18% tip. How much money did Micah leave for the tip?
Which country has the toughest people.
What side affects are reported with moderna vaccine.
Which choice correctly identifies a legal opioid and an illegal opioid?
Antonia’s class is in the midst of a heated discussion about climate change. It seems as though everyone has an opinion on the subject. Antonia would like to co
What two number add to equall 3 and multiply to -40.
Highland climates are most affected by A elevation B. precipitation С ocean currents D. wind w Please select the best answer from the choices provided А. Elevat
in order for a population to remain in hardy-weinberg equilibrium, mating must be random. what would happen to the genotypic and phenotypic frequencies if indiv
A car covers 72 kilometers in the first hour of its journey. In the next hour, it covers 90 kilometers. What is the amount of work done by the car? The total ma