ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The percent from $18 to $45
One problem that China could face as a result of discouraging population growth is __________. A. a lower standard of living for its population B. fewer schools
Charlemagne’s column covers the first 12 miles in 4 hours. He then increased the speed by 2 miles per hour. If the total distance of the trip was 52 miles how l
If three pears and four oranges cost $4.85 and three pears and ten oranges cost $8.75 what is the cost of a pear and an orange
Type < or > to make this statement true. If a < b then -a ___ -b?
What expression is equivalent to 2(8g)
Which of the following is an example of Ottonian architecture? A. Clerestory B. Gallery C. Arcade D. All of the above
Write an equation in Slope-Intercept
Which disorder includes depression and bipolar disorder
list the three principals on which a bureaucracy is built